0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Леклер: Нема потреба да се бараат изговори за грешките

Пилотот на Ферари, Шарл Леклер смета дека не треба да се бара оправдување за грешките во текот на сезоната. Според него, треба да се работи на подобрување на резултатите во иднина.

Back to top button
Close
Close