ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лекарите во Ломбардија бараат целосен карантин

Во италијанската северна покраина Ломбардија расте бројот на заразени со новиот коронавирус, а лекарите тврдат дека ситуацијата во медицинските институции е неподнослива и оти е неопходно веднаш да се воведе целосен карантин

Back to top button
Close
Close