Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Лекари без граници“: Етиопските бегалци од Тигреј живеат во ужасни услови во Судан

Над 61.000 лица го напуштиле етиопискиот нестабилен регион Тигреј и под ужасни услови живеат во соседен Судан, соопшти денеска  организацијата „Лекари без граници“(МСФ), јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close