0_Sport,PortalBasketbollSport.Slajder

Lejkers një fitore deri në finale në Konferencën perëndimore në NBA

Los Anxhelos Lejkers janë një fitore afër finales në Konferencën perëndimore në NBA, pasi sërish e kanë mundur Hjustonin, kësaj radhe me 110:100 dhe tani kanë epërsi 3-1 në serinë deri katër fitore.

Orlando, 11 shtator 2020 (MIA) – Los Anxhelos Lejkers janë një fitore afër finales në Konferencën perëndimore në NBA, pasi sërish e kanë mundur Hjustonin, kësaj radhe me 110:100 dhe tani kanë epërsi 3-1 në serinë deri katër fitore.

Antoni Dejvis nga LA Lejkers e përfundoi ndeshjen me 29 pikë dhe 15 kërcënime, ndërsa Lebron Xhejms shënoi 16 pikë dhe ka pasur 15 asistime.

Ndeshja me rivalin e qyteit, LA Klipers tani duket shumë afër. bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close