0_Sport,PortalBasketbollRezultatetSport.Slajder

Lejkërs më të mirë se Klipers në derbin e Los Anxhelosit

Në ndeshjen mes dy skuadrave nga Los Anxhelos, Lejkërs shënoi fitore ndaj Klipersit me rezultatin 112:103. Antoni Davis me 30 pikë dhe Lebron Xhejms me 28 pikë ishin më efikasit në skuadrën fituese, ndërsa Paul Gjorgj me 31 pikë ishte më efikasi për Klipers.

Los Anxhelos, 9 mars 2020 (MIA) – Në ndeshjen mes dy skuadrave nga Los Anxhelos, Lejkërs shënoi fitore ndaj Klipersit me rezultatin 112:103. Antoni Davis me 30 pikë dhe Lebron Xhejms me 28 pikë ishin më efikasit në skuadrën fituese, ndërsa Paul Gjorgj me 31 pikë ishte më efikasi për Klipers.

Rezultatet e ndeshjeve të tjera të ligës NBA të luajtura dje:
Bruklin – Çikago 110:107
Minesota – Nju Orleans 107:120
Boston – Oklahoma 104:105
Feniks – Miluoki 140:131
Dallas – Indiana 109:112
Hjuston – Orlando 106:126
Uashington – Majami 89:100
Klivlend – San Antonio 132:129 (pas vazhdimit)
Nju-Jork – Detroit 96:84
Sakramento – Toronto 113:118.

LA Lejkërs me bilanc 49-13 (fitore-humbje) është skuadra më e suksesshme në Konferencën Perëndimore, ndërsa kryesuesi i Lindjes është Miluoki me bilanc 53-11. bs/

Таг
Back to top button
Close
Close