0_Magazinë.PortalKuriozitete

Lego-kub ka qëndruar dy vjet në hundën e një fëmije

Lego-kub ka qëndruar dy vjet të plota në hundën e një fëmije shtatëvjeçar dhe më pas e ka larguar vetvetiu.

Velington, 19 gusht 2020 (MIA) – Lego-kub ka qëndruar dy vjet të plota në hundën e një fëmije shtatëvjeçar dhe më pas e ka larguar vetvetiu.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2018, në Zelandë të Re. Babai i djalit, Mudasir Anvar deklaroi se djali i tij Samer Anvar i ka thënë se e kishte humbur njërën prej kubeve dhe se ai është bllokuar në njërën flegrat të hundës.

Prindërit më pas e dërguan fëmijën tek mjeku, por ai nuk kishte gjetur asgjë dhe u tha se kubi me siguri ka rënë ose do të dalë nga trupi në mënyrë natyrale. Prej atëherë djali nuk është ankuar, ndërsa familja e kishte harruar problemin.

Por, gjatë fundjavës Samer kishte marrë erë në sheqer pluhur nga një tortë, pas çka teshtiu dhe lego kubi i vogël doli nga hunda e tij. Djali ishte frikësuar.. fb/

Таг
Back to top button
Close
Close