0_Македонија.ПорталМКДПолитички партии

Лефков: ВМРО-ДПМНЕ бара да се избрише член 6 од Законот за лична карта

Миле Лефков, Пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување емисијата 24 Анализа зборуваше за додавање на етничката припадност во личната карта и посочи дека ВМРО-ДПМНЕ бара да се избрише член 6 од овој закон за лични карти кој предвидува името Република Македонија да биде заменето со ново Уставно име.

Back to top button
Close
Close