Политички партии

Лефков: Мафијата на власт спроведува операција „евакуација на капитал“

Зоран Заев го напуштаат коалициските партнери, а дел од членството му откажува послушност. За да го спаси колку што може да се спаси Заев и мафијата ангажираат членови на подземјето да им ги врши работите на претстојните избори за да го ублажи поразот. Затоа робијаши и осудени криминалци се пуштени на слобода. Овие лица треба да заплашуваат, уценуваат и поткупуваат граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close