0_Magazinë.PortalSkena

Ledi Gaga paralajmëroi album të ri për më 29 maj

Këngëtarja amerikane Lejdi Gaga në Instagram bëri të ditur se më 29 maj do ta publikojë albumin e ri. Ai do të publikohet „Chromatica" dhe do të ketë 16 këngë.

Los-Anxhelos, 11 maj 2020 (MIA) – Këngëtarja amerikane Lejdi Gaga në Instagram bëri të ditur se më 29 maj do ta publikojë albumin e ri. Ai do të publikohet „Chromatica” dhe do të ketë 16 këngë.

Albumi është planifikuar për më herët, por Gaga nuk ka dashur ta publikojë për shkak të pandemisë së koronavirusit.

“Kjo është një kohë shumë e frikshme për të gjithë ne dhe derisa isha e bindur se arti është diçka më e fortë që na mundëson gëzim dhe shërim, kuptova se thjesht nuk është në rregull nga ana ime të publikoj album të ri në kushte të pandemisë botërore…Por,  udhëtimi vazhdon”, ka shkruar ajo. ar/ 

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close