0_Sport,PortalBasketboll

Lebron u ngjit në vendin e 12-të sipas numrit të bllokadave në plejofin e NBA-së

Basketbollisti i Los Anxhelos Lejkers, Lebron Xhejms bëri katër bllokime sonte në çerekfinalet e plejofit të NBA-së kundër Hjuston. Sipas shërbimit për shtyp të ligës, amerikani 35 vjeçari u ngjit në vendin e 12-të në historinë e kampionatit sipas numrit të bllokadave në plejof.

Orlando, 9 shtator 2020 (MIA) – Basketbollisti i Los Anxhelos Lejkers, Lebron Xhejms bëri katër bllokime sonte në çerekfinalet e plejofit të NBA-së kundër Hjuston. Sipas shërbimit për shtyp të ligës, amerikani 35 vjeçari u ngjit në vendin e 12-të në historinë e kampionatit sipas numrit të bllokadave në plejof.

Deri tani, Lebron ka shpërndarë 240 “banane”.

Ish lojtari i Detroit dhe Klivlend, Ben Uallas, i cili është në vendin e 11-të, ka 250 bllokada, ndërsa më i afërti me Lebron në TOP 10 në këtë kategori statistikore është Dikembe Mutombo me 251 bllokada. bs/bsh/

Таг
Back to top button
Close
Close