0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Леброн може да изгуби 400.000 долари за секој откажан натпревар

Џејмс потпиша договор за 4 години, вреден 153,5 милиони долари во летото 2018 година.

Лос Анџелес, 3 април 2020 (МИА) – НБА кошаркарите ќе изгубат околу 1 процент од платата за секој натпревар откажан поради коронавирусот.

Редовната сезона беше запрена на 11 март поради пандемијата. „Бличер репорт“ известува дека sвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс, на пример, би можел да изгуби повеќе од 400.000 долари за секој натпревар што не се игра.

Џејмс потпиша договор за 4 години, вреден 153,5 милиони долари во летото 2018 година.

Таг
Back to top button
Close
Close