0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Леброн: Коби, ветувам дека ќе го продолжам твоето наследство

Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, прв пат ги сподели своите емоции по смртта на неговиот пријател, легендарниот поранешен кошаркар Коби Брајант.

Лос Анџелес, 28 јануари 2020 (МИА) – Првата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, прв пат ги сподели своите емоции по смртта на неговиот пријател, легендарниот поранешен кошаркар Коби Брајант.

– Не сум подготвен, но ќе продолжам. Се запрашувам што да напишам во овој пост, но секој пат кога ќе почнам повторно да плачам размислувајќи за тебе, Џиџи и нашето пријателство-братство. Буквално само го слушнав вашиот глас во неделата наутро пред да се вратите од Филаделфија во Лос Анџелес. Никогаш не би помислил дека ова ќе биде нашиот последен разговор. Што по ѓаволите! Брат, јас сум скршен и уништен. Те сакам, мој постар брат. Јас со цело срце сочувствувам со Ванеса и ќерките.

Ветувам дека ќе го продолжам твоето наследство. Ти многу им значиш на навивачите на Лејкерс, и јас мора да го преземам товарот врз себе и да продолжам во иста насока. Те молам, дај ми сила од небото и внимавај на мене.

Сакам да кажам многу повеќе, но сега не сум во можност да го сторам тоа. Се гледаме, мој постар брат, напиша Леброн на социјалните мрежи.

Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана заедно со уште седум други лица, пред два дена загинаа во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close