0_Спорт.ПорталКошарка

Леброн Џејмс и Ентони Дејвис со тетоважи во чест на Коби

Во спомен на Коби Брајант, кој загина во несреќа во неделата, тие истетовираа змија.

Лос Анџелес, 31 јануари 2020 (МИА) – Напаѓачите на Л.А. Лејкерс, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, направија нови тетоважи.

Во спомен на Коби Брајант, кој загина во несреќа во неделата, тие истетовираа змија.

Змијата е симбол на Коби, кој беше нарекуван „Црна Мамба“.

Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џана се судрија во рид над Калабасас при лоши временски услови.

Таг
Back to top button
Close
Close