0_Спорт.ПорталКошарка

Леброн Џејмс го мина Дерек Фишер според бројот на победи во НБА

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс го мина легендарниот Дерек Фишер на осмото место на вечната листа според бројот на победи во НБА лигата, предводејќи го синоќа актуелниот првак до тесен гостински триумф над Бостон со 96:95.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close