0_Sport,PortalFutbollSport.Slajder

LE: Nëse kalon Totenhemin, Shkëndija do të luajë me më të mirin nga Rostov – Makabi Haifa

Shorti i sotëm i UEFA-s vendosi që fituesi i duelit Shkëndija - Totenhem të presë fituesin e duelit mes Rostovit dhe Makabi Haifas.

Nion, 18 shtator 2020 (MIA) – Shorti i sotëm i UEFA-s vendosi që fituesi i duelit Shkëndija – Totenhem të presë fituesin e duelit mes Rostovit dhe Makabi Haifas.

Fituesi i këtij dueli i cili është caktuar për 1 tetor do të kualifikohet në fazën e grupeve të sezonit të ri të Ligës së Evropës.

Sidoqoftë, Shkëndija ka një sfidë të rëndësishme të kualifikimit në plej-ofin, ku në përballjen e radhës do ta ketë Totenhemin e Zhose Murinjos. Për duelin me ekipin londinez, ekipi i Tetovës luftoi pasi mbrëmë mposhti skuadrën rumune Botoshani me rezultatin 1: 0. bs/fab

Таг
Back to top button
Close
Close