0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаРезултати

Лејкерс подобри од Клиперс во дербито на Лос Анџелес

Во дуелот на двете екипи од Лос Анџелес, Лејкерс забележа победа над Клиперс со 112:103. Ентони Дејвис со 30 и Леброн Џејмс со 28 поени беа најефикасни во победничкиот тим, додека Пол Џорџ со 31 поен беше најефикасен кај Клиперс.

Лос Анџелес, 9 март 2020 (МИА) – Во дуелот на двете екипи од Лос Анџелес, Лејкерс забележа победа над Клиперс со 112:103. Ентони Дејвис со 30 и Леброн Џејмс со 28 поени беа најефикасни во победничкиот тим, додека Пол Џорџ со 31 поен беше најефикасен кај Клиперс.

Резултати на другите натпревари од НБА лигата играни ноќеска:
Бруклин – Чикаго 110:107
Минесота – Њу Орлеанс 107:120Бостон – Оклахома 104:105
Феникс – Милвоки 140:131
Далас – Индијана 109:112
Хјустон – Орландо 106:126
Вашингтон – Мајами 89:100
Кливленд – Сан Антонио 132:129 (по продолжение)
Њујорк – Детроит 96:84
Сакраменто – Торонто 113:118.

ЛА лејкерс со биланс 49-13 (победи – порази) е најуспешен тим во Западната конференција, додека лидер на Исток е Милвоки со ефект 53-11. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close