0_Спорт.ПорталКошарка

Лејкерс и Никс меѓу екипите кои се заинтересирани за Виктор Оладипо

Дефанзивецот на Индијана, Виктор Оладипо размислува да го напушти тимот во оваа сезона.

Лос Анџелес, 29 септември 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Индијана, Виктор Оладипо размислува да го напушти тимот во оваа сезона.

Според инсајдерот Брендон Робинсон, интерес за Оладипо покажуваат Лос Анџелес лејкерс, Њујорк никс, Далас Маверикс, Сан Антонио санс, Торонто репторс и Минесота тимбервулвс.

Остана уште една година од договорот на Оладипо со Индијана, за време на кој тој може да заработи 21 милион долари. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close