Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ле Дријан: Ако вакцината „Спутник V“ исполнува стандарди нема причина да не се дистрибуира во Франција

Руската вакцина за коронавирус Спутник V може да се дистрибуира во Франција доколку ги исполнува научните стандарди и европските услови, изјави денеска францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close