Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лажни полицајци ограбиле странски државјани на автопатот Ниш-Врање

Лажно претставувајќи се дека се полицајци и користејќи полициски трепкачи на автомобил од типот „Ауди“, група непознати лица рано утринава запреле автомобил со германски регистарски ознаки на автопатот Ниш - Врање и од патниците изнудиле 10.000 евра, јави дописникот на МИА од Белград

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close