0_Web_АктуелноSvet.SlajderВидео изјаваСветСвет.Портал

Лажна узбуна во Капитол: Се запалил шатор на бездомници, пожарот експресно изгаснат

Зградата на американскиот Конгрес денеска беше блокирана поради „надворешна закана за безбедноста“. Сите учесници на пробата на инаугурацијата на Џозеф Бајден беа итно евакуирани кога се појави црниот чад зад зградата на Капитолот. Меѓутоа, набрзо се покажа дека пожарот е мал, а избувнал откако се запалил шатор под надвозникот во близина на Капитол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close