0_Македонија.ПорталПолитички партии

Лазаревска: Инвестираме во образованието со Буџетот за 2021, за 2,5 пати зголемени средствата за капитални инвестиции

Предлог Буџетот за 2021 година обезбедува средства за реформа на образовниот систем и унапредување на наставниот процес во основното и средното образование.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close