ЕвропаЕвропа.Портал

Лавров: Загрижува интензивирањето на воената активност на НАТО во близина на руските граници

Интензивирањето на воената активност на НАТО во близина на границите на Русија во регионот на Балтичко Море е причина за загриженост, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на денешната прес-конференција по средбата со неговиот дански колега Јепе Кофод.

Back to top button
Close
Close