Европа.ПорталСвет

Лавров за СЗО: Никој не е совршен

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека Светска здравствена организација прилично добро, иако не совршено, ја извршува својата работа

Москва, 25 април 2020 (МИА) – Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека Светска здравствена организација прилично добро, иако не совршено, ја извршува својата работа.

Тој во интервју за руската национална телевизија изјави дела СЗО многу добро ја извршува својата улога на координативно тело за меѓународното јавно здравство, иако не без грешки.

– Никој не е совршен, посочи Лавров. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close