ЕвропаЕвропа.Портал

Лавров во вторник во посета на Вашингтон

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров во вторник ќе отпатува во САД, што ќе биде негова прва посета на Вашингтон по спорната средба со американскиот претседател Доналд Трамп во 2017 година. 

Back to top button
Close
Close