0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Лавров во самоизолација

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ќе биде во самоизолација поради контакт со лице позитивно на коронавирусот, а сите закажани посети и состаноци ќе бидат одложени, објави прес-службата на руското Министерство за надворешни работи.

Back to top button
Close
Close