ЕвропаЕвропа.Портал

Лавров: Русија подготвена на заемно признавање на вакцините со ЕУ

Русија е отворена за предлогот на Европската Унија за меѓусебно признавање на вакцините против Ковид-19 и сертификатите за имунизација, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Back to top button
Close
Close