0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.ПорталНекатегоризирано

Лавров: Русија ќе протера 10 американски дипломати

-Руската Федерација денеска ќе објави имиња на осум американски официјални лица вклучени во рускиот список за санкции. Русија, исто така, ќе предложи 10 американски дипломати да ја напуштат Москва, рече шефот на руската дипломатија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close