БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Лавров: Решавање на проблемите преку дијалог и во рамките на меѓународното право

Сите проблеми да се решаваат преку дијалог во рамките на меѓународното право, порача шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров по средбата со неговиот грчки колега Никос Дендиас, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close