EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Lavrov: Republika Çeke dhe SHBA-ja janë në “listën e zezë” për shkak të aktiviteteve kundër Moskës

Republika Çeke dhe SHBA-ja janë renditur në "listën e zezë" të shteteve armiqësore të Rusisë për shkak të veprimeve të tyre armiqësore kundër Moskës, deklaroi sot Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov.

Back to top button
Close
Close