0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Лавров: Постигнат е договор за прекин на огнот во Нагорно-Карабах

По трилатералните разговори во Москва на министрите за надворешни работи на Русија, Ерменија и Азербејџан, шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров соопшти дека е постигнат договор за прекин на огнот во Нагорно-Карабах, што денеска стапува во сила

Back to top button
Close
Close