ЕвропаСвет.Слајдер

Лавров: Петорката на Советот за безбедност на ОН да се состане веднаш штом ќе дозволат условите

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров соопшти дека Русија очекува лидерите на петте постојани членки на Советот за безбедност да одржат самит веднаш штом ќе бидат исполнети епидемиолошките услови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close