ЕвропаСвет.Слајдер

Лавров: Обидите да се почне нова војна во Донбас може да ја уништат Украина

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека сите обиди да се почне нов воен конфликт во источна Украина која е разурната од војна, може да заврши со уништување на земјата, јави новинската агенција ТАСС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close