Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лавров: Нашето повлекување од Договорот за отворено небо зависи од однесувањето на САД

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави  дека Москва е подготвена на констреуктивно разгледување на моменталнатра ситуација доколку САД повторно би го почитувале Договорот за отворено небо

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close