ЕвропаСвет.Слајдер

Лавров: Москва не очекува историски одлуки на руско-американскиот самит

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека Москва не очекува на првиот самит на рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Џо Бајден да се случи дипломатски „пробив“

Back to top button
Close
Close