0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Лавров: Москва е подготвена за нормализација на односите со ЕУ, со само врз принципот на еднаквост

Уште еднаш, сакам да ја потврдам нашата подготвеност за нормализирање на односите со ЕУ, но само доколку на сите им е јасно дека ќе го водиме разговорот врз основа на еднаквост и взаемно почитување, во потрага по рамнотежа на интереси, а не врз основа на еднострани потези и прелиминарни услови, рече министерот Лавров на прес-конференција по средбата со со својот словенечки колега Анже Логар во Москва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close