EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Lavrov: Moska propozoi që Putini dhe Bajdeni të bisedojnë për kontrollin e armëve

Moska ka propozuar të diskutohet për kontrollin e armëve dhe çështjet e sigurisë në një takim eventual midis presidentit rus Vladimir Putin dhe presidentit amerikan Xho Bajden, deklaroi sot ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov.

Back to top button
Close
Close