Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лавров: Ќе им одговориме на САД ако воведат санкции кон Русија

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска изјави дека Москва сигурно ќе одговори ако САД воведат санкциите кон Москва поради осудениот опозиционер Алексеј Навални

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close