BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Lavrov dhe Çaushoglu e mbështesin vendimin e qetë për Nagorno Karabahun

Në bisedë telefonike midis ministrave të punëve të jashtme të Rusisë dhe Turqisë, Sergej Lavrov dhe Mevlut Çaushoglu  ishte potencuar se  nuk ka alternativë për zgjidhje të qetë të gjendjes në Nagorno-Karabah.

Back to top button
Close
Close