Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лавров: Чешка и САД се на „црната листа“ поради активности против Москва

Чешка и САД се ставени на „црната листа“ непријателски држави на Русија поради нивните непријателски активности против Москва, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close