Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Лавров-Борел: Да не се мешаме во внатрешните прашања на Западен Балкан

Би било добро да се договориме за принципите што вклучуваат обврска на немешање во внатрешните работи на суверените држави, како на Западен Балкан, така и кога станува збор за поранешните советски републики, порача Лавров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close