Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лауреатите Нобеловата награда ќе ја примат во својата татковина

Наместо традиционалната церемонија, Нобеловите награди годинава на лауреатите ќе им бидат доделени во нивната татковина, на места одредени од шведските дипломати. Исто така ќе биде ограничен и бројот на гости во согласност со локалните рестриктивни мерки воведени поради пандемијата со Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close