0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Лашет: Не треба да се откажуваме од „Северен тек 2“ заради Навални

Новиот претседател на германската владеачка Христијанско-демократска унија (ЦДУ) и можен иден канцелар, Армин Лашет, денеска изјави дека Германија не смее да се откаже од проектот за гасоводот „Северен тек 2“ заради апсењето на рускиот опозиционер Алексеј Навални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close