0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Лашет избран за нов лидер на ЦДУ, но дали ќе биде и иден германски канцелар

Делегатите на ЦДУ вчера го избраа премиерот на Северна Рајна-Вестфалија Армин Лашет за претседател на најсилната германска партија. Лашет се смета за умерен политичар, близок до канцеларката. Но, прашањето е дали тој ќе биде кандидат за канцелар, пишува Дојче веле.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close