0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Лапорта не се откажува од Супер лигата: Проектот сè уште постои

Проектот за европска фудбалска Супер лига, зад кој по повлекувањето на девет екипи останаа уште само Јувентус, Реал Мадрид и Барселона, сè уште е жив, тврди претседателот на каталонскиот клуб Жoан Лапорта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close