0_Спорт.ПорталФудбал

Лапорта: Ќе направам се за Меси да остане во Барселона

Кандидатот за претседател на Барселона, Жоан Лапорта проговори за неговата желба да го продолжи договорот со напаѓачот Лионел Меси.

Барселона, 17 февруари 2021 (МИА) – Кандидатот за претседател на Барселона, Жоан Лапорта проговори за неговата желба да го продолжи договорот со напаѓачот Лионел Меси.

– Потребна ни е конкурентна понуда. Тој е победник и сака да победува со Барселона. Ќе дадам се од себе да го задржам. За тоа ни треба добра понуда. Ако прашате дете, кој е најдобар фудбалер на светот, сите веднаш одговараат на Меси. Тој е бесценет, ги цитира зборовите на „Лапорта“ Скај Спортс.

На 31 јануари беше објавено дека Меси е незадоволен од објавувањето информации за неговиот договор и може да ја напушти Барса. Неговиот договор со клубот истекува во летото 2021 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close