0_Спорт.ПорталФудбал

Лапорта јасно му стави до знаење на Куман дека Барселона води разговори со други тренери

Иднината на тренерот на Барселона, Роналд Куман во каталонскиот клуб е неизвесна.

Барселона, 27 мај 2021 (МИА) – Иднината на тренерот на Барселона, Роналд Куман во каталонскиот клуб е неизвесна.

На заедничка средба на 58-годишниот Куман и неговиот агент Роб Јансен, претседателот на Барселона, Жоан Лапорта јасно стави до знаење дека преговара со други тренери.

Претседателот побара од Холанѓанецот 15 дена, во текот на кои, управата на Барселона ќе одлучи кој ќе биде тренер на тимот следната сезона.

Според „Еспорт 3“, Куман ќе продолжи да работи со Каталонците доколку клубот не се договори со другите кандидати.

На крајот на состанокот, Куман доби впечаток дека се смета за резервна опција во Барса, што, според него, не одговара на неговата кариера во клубот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close