0_Web_АктуелноBiznis.SlajderБалканБизнисБизнис.ПорталДописници СветЕкономија

Лани за 84,5 отсто помалку пристигнувања од Северна Македонија во Грција

Од над три милиони пристигнувања во 2019 година по копнен пат од Северна Македонија во Грција, лани, поради пандемијата и затворените граници, бројот се намалил на 500.000, односно регистриран е пад од 84,5 отсто, согласно податоците од Институтот на Здружението на грчки туристички бизниси (ИНСЕТЕ), јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close