0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Ландсбергис по средбата со Димитров: Очекуваме целосна поддршка за членство на Северна Македонија во ЕУ

Северна Македонија е дефинитивно земјата за која очекуваме целосна поддршка за нејзиното членство во ЕУ и ги разбираме предизвиците што треба да се решат. Знаеме дека ви треба многуслојна поддршка и се надевам дека и нашата поддршка ќе биде од помош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close