0_Спорт.ПорталОстанато

Ландо Норис ограбен по финалето на ЕУРО2020 на „Вембли“

Разбојник го нападнал и ограбиле возачот во Формула 1 Ландо Норис по финалниот натпревар на Европското првенство меѓу Италија и Англија што во неделата се одигра на стадионот „Вембли“ во Лондон, јавија денеска светските медиуми.

Back to top button
Close
Close