0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Лампард: Кепа не го одигра својот последен натпревар за Челси

Поранешниот играч за врска го остави Шпанецот на клупата на саботниот натпревар со Вест Бромвич, а еден ден претходно го финализираше трансферот на голманот на Рен, Едвард Менди.

Лондон, 28 септември 2020 (МИА) – Менаџерот на Челси, Френк Лампард, го бранеше Кепа Арисабалага од критиките за кои рече дека се нефер.

Поранешниот играч за врска го остави Шпанецот на клупата на саботниот натпревар со Вест Бромвич, а еден ден претходно го финализираше трансферот на голманот на Рен, Едвард Менди.

Кепа направи доста сериозни грешки на првите два меча од Премиер лигата и неговото место го зазеде Вилфредо Кабаљеро.

– Дефинитивно нема да кажам дека тој го одигра својот последен натпревар за Челси. Мислам дека тоа беше тежок период. Јас го знам тоа и тој го знае тоа. Сепак, сигурно не треба да избрзуваме со заклучоци. Покрај тоа, мора да разбереме дека Кепа е млад човек. Мислам дека беше малку неправедно што вниманието беше насочено кон него. Морам да го бранам затоа што знам дека е добро момче, игра со апсолутен професионализам и се обидува да направи најдобро што може, рече Лампард.

Таг
Back to top button
Close
Close